OZDOBA TARASOWO – BALKONOWA – KWIATY

Ukwiecone balustrady są wspaniałą ozdobą każdego domu. Żeby jednak kwiaty prezentowały się okazale należy o nie dbać. Poza podlewaniem musimy koniecznie zaopatrzyć się w nawóz.

 

Zanim kupimy nawóz do kwiatów balkonowych trzeba się upewnić jaki jest poziom rozpuszczalności składników pokarmowych – ta informacja znajduje się na etykiecie. O najwyższej jakości świadczy oznaczenie 100%. Dobry nawóz nie będzie się rozwarstwiał co jest bardzo istotne w równomiernym dostarczaniu składników pokarmowych naszym roślinom. Ciekawostką jest, że korzenie roślin pobierają nawet 80% nawozu dlatego tez tak ważny jest odpowiedni zakup.

Pamiętać  należy aby nie zafundować naszym roślinom zbyt wysokiego stężenia nawozu. W tym przypadku mniej znaczy lepiej. Rośliny, które otrzymają nadmiar nawozu  będą słabiej kwitły, wolniej rosły a ich liście mogą mieć żółtawą barwę świadczącą o przypaleniu brzegów.  Ale także rośliny których pozbawimy nawozu nie będą cieszyły zbyt długo naszych oczu, brak składników pokarmowych sprawi, że kwiaty będą małe lub nie będzie ich wcale.

Dla zapominalskich najlepszym rozwiązaniem są nawozy o długotrwałym działaniu. Tego typu nawóz, będzie się uwalniał codziennie i sam kontrolował dokarmianie roślin przez kilka miesięcy. Nam pozostanie wyłącznie regularne podlewanie i podziwianie bogatego kwiatostanu. Długodziałający nawóz występuje np. w postaci pałeczek, które umieszczamy blisko korzeni lub w postaci środka, który przed wsadzeniem rośliny mieszamy z podłożem. Można także odżywić liście roślin środkiem w sprayu.

Jak sami widzicie nawożenie roślin nie jest procesem skomplikowanym a na pewno potrafi dać dużo szczęścia i dumy 🙂

Źródło zdjęcia : https://moja-przystan.blogspot.com/