Wykorzystanie thermo-bambusa jako materiału budowlanego (klasa Bfl do NRO)

Używanie bambusa jako materiału budowlanego

W nurcie nowoczesnej zielonej architektury materiał bambusowy to idealny wybór do wszystkich projektów. Bambus jest często chwalony za to, że jest jednym z najtrwalszych materiałów do produkcji współczesnych czasów. Jest to niesamowita roślina o wysokich łodygach i liściach, którą można spotkać na całym świecie. Ta trwałość i szybkość wzrostu sprawiają, że bambus jest bardzo popularnym i zrównoważonym materiałem budowlanym.

Trwałość to prawdziwe wyzwanie dotyczące wszystkich materiałów budowlanych. Bambus osiąga cudowną trwałość dzięki pustej rurze, rurkowatej strukturze, ewoluuje przez tysiąclecia pod wiatr w naturalnym środowisku. Składa się z 50% miąższu, 40% włókna i 10% bibuły przewodzącej, co wskazuje, że bambus jako materiał konstrukcyjny ma bardzo mocne włókno.

Własności mechaniczne thermo-bambusa są dwa lub trzy razy wyższe niż konwencjonalnego drewna. Zwłaszcza bambus ma cudowną wytrzymałość, mocniejszą nawet niż stal. Aby był łatwy do ukształtowania do prac, był również niezwykłą cechą, jaką bambusowy dom może przeciwstawić tornado i wstrząsom.Lepiej znosi ściskanie niż beton. Stosunek wytrzymałości na rozciąganie do ciężaru właściwego jest 6 razy większy niż stali. Dlatego ten materiał „zielonej stali” jest trendem do tworzenia unikalnych i zrównoważonych projektów architektonicznych.

Aby dać ci wyobrażenie o prawdziwej wytrzymałości materiałów bambusowych, porównajmy je z typowymi materiałami budowlanymi.
* Wytrzymałość bambusa na ściskanie jest co najmniej dwa razy większa niż betonu.
* Wytrzymałość na rozciąganie bambusa (28KN/sq.in) jest zbliżona do stali (23KN/sq.in).
* Naprężenie ścinające włókna bambusowego jest wyższe niż drewna, nawet szersze niż drewno.
* Zakrzywiony bambus jest możliwy bez pękania lub uszkodzenia.
* Wysoka elastyczność bambusa sprawia, że ​​jest on przydatny jako materiał budowlany w obszarach wysokiego ryzyka trzęsień ziemi.
* Właściwości anizotropowe bambusa, tzn. posiada włókno celulozowe w kierunku podłużnym, dzięki czemu jest mocny i sztywny, natomiast lignina w kierunku poprzecznym czyni go miękkim i kruchym.
* Odporność ogniowa bambusa jest dobra, wytrzymuje temperaturę 400 °. Klasa Bfl-s1 do NRO

Ponadto thermo-bambus ma wysoką elastyczność i dlatego nadaje się jako materiał budowlany w szczególności w regionach podatnych na trzęsienia ziemi. Po zainstalowaniu może osiągnąć żywotność od 50 do 80 lat. Kolejnym ważnym aspektem przemawiającym za bambusem jest jego trwałość. Ze względu na szybki wzrost materiał może być gotowy do budowy w ciągu pięciu do siedmiu lat – w przeciwieństwie do twardego drewna, które wymaga co najmniej 35 lat. Bambus jest surowcem, który rośnie wszędzie. Bambusowe tyczki są szeroko stosowane w architekturze i budownictwie, są również przetwarzane na wiele sposobów, aby można je było wykorzystać.

„Strand Woven” to jeden z popularnych rodzajów bambusa, który można znaleźć w deskach tarasowych, elewacyjnych, pomostowych, lameli i innych. Wykonany jest z naturalnych włókien bambusowych, poprzez karbonizację w wysokiej temperaturze oraz technologię prasowania na gorąco pod wysokim ciśnieniem w celu uzyskania wysokiej trwałości i stabilności.

Współpracujemy z podwykonawcą, wiodącą firmą zajmującą się produkcją i rozwojem innowacyjnego prasowanego materiału bambusowego, z naciskiem na bambusowe deski tarasowe, okładziny ścienne i wszelkiego rodzaju deski bambusowe.

Jeśli jesteś zainteresowany, zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji.