KOMPOZYT PRZY BASENIE

Basen latem jest nieocenioną przyjemnością po długim dniu w korkach lub w klimatyzowanych pomieszczeniach, jest miejscem gdzie możemy się odprężyć. Warto więc zadbać o jego otoczenie. Bez względu na to czy możemy sobie pozwolić na basen dmuchany, basen w gruncie czy basen kryty należy przemyśleć jaki materiał zastosować wokół basenu.

Pierwsze skojarzenie z basenem to oczywiście płytki a najlepsze skojarzenie to kompozyt. Pod jakim względem najlepsze?

Deska kompozytowa jest materiałem, który podobnie jak płytka bardzo łatwo się czyści, dobrze położony i jeden i drugi materiał z pewnością na długo będzie cieszył nasze oczy. Jednak montaż kompozytu na gruncie jest mniejszą inwestycją aniżeli montaż płytek, tu podłoże musi być w inny sposób przygotowane ze względu na pracę ziemi. Poza tym kompozyt pod wpływem zmiennych temperatur nie pęknie, nie ma także fug więc i one nie odpadną.

 

Dzięki temu, że kompozyt jest materiałem antypoślizgowym, nie ma obawy, że harce na takiej podłodze skończą się upadkiem. Obok praktyczności niezwykle ważny jest wygląd. I tu kompozyt zdecydowanie wygrywa. Podłoga z desek kompozytowych z pewnością będzie prezentowała się jak w kurorcie, będzie elegancka i nowoczesna.

I jeszcze jedna ważna informacja – deska kompozytowa bez najmniejszego problemu przetrwa niejedna zimę!

 

 

Jeśli właśnie się zastanawiacie skąd wziąć taką podłogę, zapraszam na stronę producenta desek kompozytowych POLdeck kompozyt drewna WPC.