KOMPOZYT PRZYZJAZNY DZIECIOM

Wychodząc na przeciw potrzebom najmłodszych członków rodziny warto przemyśleć urządzenie im miejsca zabaw z bezpiecznych i nie narażonych na zniszczenia materiałów. Piaskownice wykonane z drewna niosą ryzyko, że dziecko w gratisie do zabawy otrzyma wióry lub skaleczy się o wypadający sęk. Oczywiście nie należy popadać w przesadę i zacząć eliminować drewniane elementy, należy po prostu stosując nowe rozwiązania stawiać na bezpieczne techniki czy technologie.

 

Wybierając piaskownicę dla dziecka nie stawiajmy także na produkty plastikowe, pod wpływem słońca szybko się zniszczą, z upływem czasu plastik zacznie pękać, jego kolor płowieć tak więc jest to zakup jak najmniej trafiony. A gdyby tak połączyć drewno z plastikiem? Ktoś już o tym pomyślał i tak właśnie powstał kompozyt – materiał wszechstronny. Wśród jego zalet jest odporność na warunki atmosferyczne, brak gnicia, pleśnienia, jest także antyalergiczny. A zatem można stwierdzić, że jest materiałem idealnym do zbudowania piaskownicy. Nasze pociechy nie będą musiały się obawiać drzazg a my zimą nie będziemy musieli wygospodarować dodatkowego miejsca w piwnicy na piaskownicę. Kompozytowa piaskownica może stać na zewnątrz cały rok, nie ma obawy, że wypłowieje, pod wpływem mrozu  czy śniegu lub deszczu również nie ucierpi jej wygląd. Dodatkowo poza standardowymi kolorami jest także kompozyt wielobarwny, niebieski, zielony… żółty, czerwony.

Warto przemyśleć tego typu zakup, uśmiech malucha i nasze poczucie bezpieczeństwa poparte gwarancją producenta z pewnością warte jest nieco wyższych wydatków aniżeli w przypadku piaskownic np. plastikowych.