ZASTOSOWANIE KOMPOZYTU

Deska kompozytowa to materiał szczególny nie tylko ze względu na wygląd, właściwości ale również ze względu na zastosowanie.

Deska kompozytowa jest materiałem wszechstronnym. Z powodzeniem wykonamy z niej niemal wszystko począwszy od tarasu a skończywszy na ogrodzie. Wśród zalet można wymienić oczywiście jej szczególne właściwości wyróżniające ją na tle innych materiałów typu drewno czy stal. Stosując kompozyt na zewnątrz jesteśmy w pełni świadomi, że jest odporny na warunki atmosferyczne, nie straszny jej ani mróz, ani wilgoć, ani upał. Jest materiałem, którego się nie impregnuje, dobrze położna w eksploatacji jest praktycznie bezkosztowa. Nie pojawią się na niej zadziory, nie będzie drzazg, zachowa swój kolor. Można ją myć wodą lub myjką ciśnieniową. Ponadto swoim wyglądem przypomina drewno, z tą jednak korzyścią, że nie ma w niej również sęków ani zadziorów, a także się nie wypaczy i nie popęka.

 

 

A co konkretnie możemy z niej wykonać?

– podłogę, np tarasu, czy wokół basenu,

– balustrady,

– donice,

– grządki ogrodowe,

– ogrodzenia,

– domki dla dzieci czy altany,

– psie domki

– piaskownice,

– grilla,

– ławki,

-pojemniki,

– elewacje,

– pomosty,

– przepierzenia,

– obudowy np. basenu

– co tylko wyobraźnia podpowie.

Można zatem bez przesady stwierdzić, że kompozyt jest materiałem wszechstronnym. Jeśli macie ochotę zaopatrzyć się w deski kompozytowe skontaktujcie się z ich producentem http://deskitarasowe.wpckompozyt.pl/