W pełni ekologiczne deski tarasowe

Jednymi z najlepszych gatunków drewna używanych do budowy tarasów są twarde, egzotyczne gatunki. Niestety, korzystanie z naturalnych materiałów przyczynia się do wyrębu lasów deszczowych.

W Polsce i Europie również znajdziemy gatunki nadające się na taras. Jednak ponownie prowadzi to do wycinki drzew, które u nas również są potrzebne, aby oczyszczać powietrze. Pomijając, że materiały ze wschodu nieraz mają wątpliwą legalność.

EKOLOGICZNY KOMPOZYT DREWNA

Doskonałą alternatywną dla naturalnego drewna są deski z kompozytu. Tworzy się je z trocin z przemysłu drzewnego oraz polimerów wysokiej gęstości pochodzących w 100% z recycylingu.

I chociaż opis technologii nie brzmi imponująco (deski z trocin?!), to zupełnie imponujące są ich właściwości. Właśnie ze względu na te parametry wiele osób decyduje się wykorzystać kompozyt w swoich projektach.

Ekologiczne deski tarasowe z kompozytu drewna

Technicznie kompozyt jest niemal wodoodporny, więc nadaje się do zewnętrznego montażu lepiej niż drewno. Jest odporny na grzyby i pleśnie. Nie trzeba go też regularnie impregnować, co jest dużym ułatwieniem. Posiada także wysoką odporność na promienie UV, więc nie zmienia koloru przez minimum 25 lat! Deski naturalne po takim czasie mienią się różnymi kolorami.

Jeżeli chodzi o względy estetyczne, to ma mamy pełne pole do popisu. Deski kompozytowe występują w wielu kolorach i o różnej strukturze. Od klasycznych odcieni i słojów po nowoczesne wzornictwo i kolorystykę, pasującą nawet do chłodnych wieżowców w centrum miasta.

#POLdeckWPC