Sky is the limit, czyli kompozyt drewna na dachu wieżowca

Jeżeli na co dzień pracujesz w dużym mieście, może brakować Ci możliwości wyjścia na powietrze w pracy i chwili odpoczynku w przyjemnym miejscu. Na szczęście, coraz więcej biurowców uwzględnia w swoich projektach taką przestrzeń.

Szklany biurowiec

Oto przykład. Nasza realizacja tarasu na dachu wieżowca. Cóż, przyznajemy, że to wymagające wyzwanie, ale dało naprawdę dużo satysfakcji, kiedy spojrzeliśmy na efekt końcowy.

Montaż desek z kompozytu na dachu biurowca
Setki legarów i tysiące metrów bieżących desek czekają na montaż.
Taras na dachu biurowca z kompozytu drewna
Efekt końcowy zapiera dech w piersiach.

Klient zdecydował się na kompozyt w naturalnych odcieniach drewna, dający ciekawy kontrast dla szklanej fasady budynku. Na pewno przerwa w takim miejscu pozwoli się zrelaksować i spojrzeć z innej perspektywy na kolejne zadania.

Uzyskanie jednolitego koloru na tak dużej powierzchni to nie lada wyzwanie w przypadku naturalnego drewna. Wykorzystanie desek kompozytowych zapewniło ten efekt i gwarantuje aż 25 lat trwałości koloru. Nawet w tak nasłonecznionym i otwartym na śnieg i deszcz miejscu.

Kolejnym wyzwaniem było równe ułożenie desek na tak potężnej długości. Naturalne drewno wypacza się lub miewa nierówności. Tutaj również kompozyt okazał się strzałem w 10, bo odporność na wodę, sprawia, że deski zachowują swój kształt.

Jeśli interesuje Ciebie oferta indywidualna skieruj się TUTAJ

#POLdeckWPC