ŚCIEŻKA W OGRODZIE – POMYSŁY INSPIRACJE

Z pozoru zwyczajna sprawa, kilka centymetrów udeptanych na bardzo twardo i jest gotowa ścieżka w ogrodzie. Nic bardziej mylnego. Ścieżka poza tym, że pełni funkcję oddzielającą trawę czy warzywa może z powodzeniem także pełnić funkcję ozdobną.

Pomysłów na ścieżki jest oczywiście mnóstwo, wszystko zależy od charakteru ogrodu i naszej inwencji. Pamiętajmy, że działając na zasadzie kontrastu między kolorem ścieżki a np. trawy uzyskamy najlepszy efekt.

Doskonałym pomysłem na ścieżkę są drobne kamyki, będą one jednak dobrze wyglądały nie między grządkami a np. między trawą. Na ścieżkę warto narzucić grys dolomitowy, można się pokusić o odcienie szarości w miejscach, w których będziemy chodzić a o biele w miejscach rzadziej uczęszczanych.  Grys w białym kolorze na tle trawy i w bliskości np. donic kompozytowych będzie prezentował się wspaniale, z pewnością nie jedna osoba będzie nam pozazdrościć takiego pomysłu.

Kolejnym pomysłem są kamienie, mogą to być oczywiście kamienie polne. Kamienie możemy łupać aby miały płaską powierzchnię lub osadzać je w ich naturalnym kształcie. Należy jednak pamiętać, że w tym przypadku przyda się zaprawa murarska, którą umieszczamy między wbitymi w ziemię kamieniami.

Są także dostępne w każdym markecie budowlanym płyty kamienne lub drewnopodobne. Potrafią pięknie wyglądać i z pewnością kuszą płaską powierzchnią. O ułożenie ich nie musimy prosić fachowca.

Czasem w ogrodach widuję także ścieżki z polbruku. Z ich urodą bywa różnie, z pewnością są bardzo praktyczne. Robiąc ścieżkę z polbruku warto się zastanowić nad dodatkowym kolorem, można połączyć np. szarości z żółtym i od razu będzie weselej.

Jak sami widzicie jest mnóstwo ewentualności. Aby ścieżkę dodatkowo uatrakcyjnić warto co kilka metrów ustawić lampki solarne. Można także wzdłuż ścieżki posadzić kwiaty i oddzielić je od ścieżki albo kamykami albo płotkami plastikowymi. Na pewno warto poświęcić tym wąskim szalkom dużo uwagi ponieważ pięknie wytyczona ścieżka na pewno będzie ozdobą każdego ogrodu.

 

Zdjęcie pochodzi ze strony: https://pl.pinterest.com/