POMOST Z KOMPOZYTU

Działka rekreacyjna nad jeziorem jest doskonałym miejscem na wytchnienie od codziennego zgiełku. Dzięki kilku prostym zabiegom z łatwością stworzymy prywatny raj na ziemi. Chcąc uatrakcyjnić swój azyl warto pomyśleć o budowie pomostu.

Rozpoczynając pracę nad takim projektem trzeba mieć na uwadze zapisy prawa budowlanego, które jasno określa warunki budowy pomostu.

Kolejnym etapem jest wybór materiału, z którego ma powstać nasz pomost. Najbardziej odpowiednia jest deska kompozytowa, a to dlatego, że spełnia wszystkie przesłanki pomostu idealnego, tj.:

Charakteryzuje się trwałością, odpornością na warunki atmosferyczne, jest antypoślizgowa nawet gdy jest mokra. Poza tym, można stwierdzić, że jako materiał, który nie wymaga konserwacji jest inwestycją, która zaoszczędzi nasz czas i pieniądze w przyszłości. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że to łatwy w montażu materiał.

 

Budując pomost pamiętajmy, że jego długość może wynosić maksymalnie 25 m, natomiast wysokość od korony do dna jeziora nie może przekraczać 2,5 m, przeznaczeniem pomostu powinna być rekreacja lub wędkarstwo, może także posłużyć do cumowania kajaków, lub niewielkich łodzi i jachtów.

 

To jak? Zabieramy się za budowanie raju na ziemi?

Jeśli potrzebujecie desek kompozytowych oraz innych elementów montażowych, zajrzyjcie na stronę producenta http://www.wpckompozyt.pl/