Podnoszone grządki

Podniesione grządki zyskują coraz bardziej na popularności- nie dość, że ich wygląd jest schludny i trzyma się schematu to jeszcze masz kontrolę nad składnikami ziemi w każdej z podniesionych grządek. Nie mówimy już o tym jak pięknie można je skomponować z nowocześnie wyglądającym ogrodem.

Zalety użycia WPC
– lekka waga – kompozytowe deski są bardzo lekkie. Są puste w środku z centralnym wzmocnieniem, łatwe do przenoszenia i składania.

– łatwe do składania/rozkładania – ponieważ deski są lekkie a gwoździe są używane tylko za zgięć i łącznikach desek, fragmenty jest łatwo rozmontować bez uszkadzania materiału. Przeprowadzki nie stanowią już problemu.

– naturalny wygląd – deski kompozytowe mają wygląd drewna co zapewnia im doskonałą kompozycję z naturą. Plusem kompozytu jest też to, że w kolorze drewna nie ma zanieczyszczeń w kolorze i teksturze dzięki czemu nie musisz odrzucać żadnych desek.

– odporne na pogodę i gnicie

– nie ma problemu z ich myciem – gładkie wykończenie pomaga w czyszczeniu desek za pomocą wody pod ciśnieniem czy węża ogrodowego. Cięższe zanieczyszczenia to kwestia gąbeczki i środka czyszczącego.

– można rozbudowywać grządkę – ponieważ kompozyt jest łączony ze sobą tylko na brzegach, możesz z niego budować dowolne kształty i wysokości.

composite-raised-bed-garden

 

Zdjęcia: https://pl.pinterest.com/pin/429249408205875886/

https://pl.pinterest.com/pin/386254105523959654/