OŚWIETLENIE część 1.

Długie wieczory sprzyjają posiedzeniom na tarasie czy w ogrodzie. Dlatego też warto przemyśleć sobie oświetlenie swojej strefy relaksu pod chmurką. Równie ważne jest oświetlenie domu od frontu ale o tym innym razem.

Projekt oświetlenie podzielmy na dwie części: 

Oświetlenie praktyczne, funkcjonalne

Jest ono bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo nasze i naszych gości. Pamiętajmy aby doświetlić schody tarasowe, po których schodzenie nocą może być niebezpieczne. Zaznaczmy również oczko wodne aby uniknąć niespodziewanej kąpieli. Jeśli w ogrodzie znajduje się furtka, powinna również być oświetlona a szczególnie część z zamkiem.

Oświetlenie relaksacyjne 🙂

Oświetlić możemy dosłownie wszystko, tak jak nam podpowiada wyobraźnia. Po pierwsze zadbajmy aby nasz taras prezentował się wyjątkowo. W przypadku podłogi kompozytowej możemy oświetlenie zastosować w podłożu np. punkty świetlne lub listwy ledowe. W ten sam sposób możemy  oświetlić podłogę altany czy podestu.

Zamontujmy również oświetlenie punktowe na zadaszeniu tarasu czy altany, górne światło będzie bardzo praktyczne np. podczas spożywania późnej kolacji.

Oświetlić możemy także ścieżki, również tę prowadzącą do furtki, rośliny oraz elewację i oczko wodne. W przypadku oczka wodnego ciekawostką są lampy, które może zamontować pod wodą. Efekt wspaniały! Oświetlając elewację pamiętajmy żeby strumień światła nie był skierowany w okna!!!

www.wpckompozyt.pl

Rodzaj oświetlenie jest bardzo szeroki, listwy ledowe, pojedyńcze reflektory, latarnie i świece. Nie zapominajcie o świecach, tworzą niesamowity klimat.

Planując oświetlenie możemy dzięki kolorom oświetlenia wyróżnić poszczególne strefy, np wypoczynkową zaznaczając ją kolorem białym i strefę upraw zaznaczając ją kolorem niebieskim. Jak wspomniałam na początku oświetlić możemy dosłownie wszystko, tak jak nam podpowiada wyobraźnia 🙂

W sprawie cen odsyłam tu http://cennik.wpckompozyt.pl