ELEWACJE Z KOMPOZYTU

Jedną z propozycji na nowoczesną elewację jest deska kompozytowa. W wyniku procesu połączenia drewna  i PVC powstaje wyjątkowo wytrzymały materiał na uszkodzenia mechaniczne. Kompozyt jest także odporny na butwienie, nie koroduje ani nie pęcznieje, jest również materiałem ognioodpornym.

www.wpckompozyt.pl
Powierzchnia elewacji kompozytowej zlicowana z istniejącą elewacja tynkową domu jednorodzinnego.

Elewacja z kompozytu do złudzenia przypomina elewację drewnianą jednak jest pozbawiona wszystkich wad drewna. Bez obawy będziemy patrzeć na nasz budynek,  w przypadku do elewacji stworzonej z sidingu można oczekiwać, że zmieni on swoje wymiary.

Cechą odróżniającą elewację kompozytową od tynkowej jest trwałość koloru. O ile tynk zawsze spłowieje to kompozyt zakupiony w danym  kolorze pozostanie w nim na zawsze. Nie ma więc obawy, że nasz dom całkowicie zmieni kolor, jak np. w tynkach bywa, że  z nasyconego pomarańczowego stanie się jasną brzoskwinią.

www.wpckompozyt.pl
Elewacje kompozytowe dopasowane do powierzchni różnych budynków

Elewacja kompozytowa może być układana szczelnie lub jako ażurowa przesłona, w tym względzie warto poradzić się producenta co do kosztów inwestycji.

Raz poczyniony wydatek z pewnością się zwróci na przełomie lat ponieważ elewacja kompozytowa nie wymaga żadnych skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych czy pielęgnacyjnych. Elewacja z kompozytu to wydatek, który się opłaca.

Zapraszam na stronę producenta http://poldeck.poszalu.pl/