ZAKUPY – JAK KUPIĆ KOMPOZYT

Podobno pieniądze szczęście nie dają a dopiero zakupy. Jedno jest pewne zakupy z pewnością dają szczęście 🙂 Szczególnie jeśli mają wpływ na nasze otoczenie. Od dawna wiadomo, że planując wydatki na remonty czy prace okołobudowlane, zawsze należy zabezpieczyć dodatkowe środki bo zamknięcie budżetu na pierwotnie planowanym poziomie rzadko kiedy jest możliwe. Pamiętajmy o kilku zasadach:
1. Korzystniej jest kupić produkt posiadający dobrą opinię, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością np. na warunki atmosferyczne. Kupując rzecz gorszej jakości często jest tak, że później poddajemy ją metamorfozie czy dalszej obróbce angażując kolejne środki w efekcie czego nakład finansowy jest zbliżony do tego jaki byśmy wnieśli kupując rzecz lepszej jakości.
2. Planując np. montaż desek tarasowych, nie zapominajmy, że deska to nie jest jedyny koszt. Błędne jest założenie, że reszta to koszty poboczne. Takie niedopatrzenia właśnie generują niespodziewane koszty…
3. Jeśli zaplanowaliście wszystko od początku do końca nie dajcie się ponieść fali zakupów i nie kupujcie pod wpływem chwili bo może się okazać, że takie spontaniczny zakup zepsuje wizję np. Waszego tarasu.

Pamiętajcie, że asystent w postaci kalkulatora i planu zakupów jest nieoceniony 🙂

 

A w kwestii cen, planów, kosztorysów i kalkulatorów zajrzyjcie tu http://cennik.wpckompozyt.pl