POMOST Z KOMPOZYTU

 

Sympatycy drewna w tym również ja, zgodzą się, że deska drewniana jest pięknym materiałem, urzeka swoją strukturą i słojami… niestety gdy jest narażona na warunki atmosferyczne traci swój blask i świetność. Stąd też stosowanie jej na zewnątrz łączy się z częstymi pracami renowacyjnymi, naprawczymi lub nawet czasem wymianą na nowy materiał.

I tak właśnie dochodzimy dość szybko do przewagi deski kompozytowej nad drewnianą. Swoim wyglądem oczywiście przypomina drewno, jest jednak o wiele bardziej trwała, jest tez prosta, nie ma sęków. Nie ma więc obawy, że po sękach pozostaną dziury a tam gdzie jest niewyszlifowana będą wióry czy zadry. Dlatego też kompozyt jest świetnym materiałem na pomosty. Nie szkodzi mu bliskość wody, nie trzeba będzie go szlifować i przede wszystkim nie zacznie gnić. Warto więc przemyśleć pomost z deski kompozytowej. Nawet jeżeli koszt zakupu materiału będzie wyższy niż deski drewnianej to w przyszłości i tak zyskamy nie ponosząc kolejnych kosztów związanych z jego eksploatacją.

Warto zapoznać się z ofertą POL deck

Rozważając wyższość kompozytu nad drewnem weźcie pod uwagę fakt, iż kompozytowa dzięki swoim właściwościom nie wymaga impregnacji, konserwacji, malowania czy lakierowania, nie jest narażona na działanie pleśni czy grzybów. Więc? Wiec warto 🙂

Zajrzyjcie na stronę producenta http://www.wpckompozyt.pl/