Ławki parkowe i ławki miejskie, które wytrzymają pogodę oraz ludzi

Kto z nas nie widział ławki w mieście lub w parku, która przeżyła bardzo wiele i niestety nie zachęcała, aby na niej usiąść? Niestety udogodnienia w przestrzeni publicznej, zwłaszcza na otwartym powietrzu są bardzo wymagające dla materiałów, z których się je wykonuje. Równie duże wymagania narzucają użytkownicy, których często jest bardzo dużo i nie zawsze korzystają m.in. z ławek zgodnie z przeznaczeniem.

Ławki miejskie z kompozytu drewna

Tam, gdzie potrzebny jest mocny materiał, który będzie służył przez długie lata, polecamy kompozyt drewna. Na takie rozwiązanie zdecydował się miejski amfiteatr, wymieniając wszystkie widoczne poniżej deski.

Ławki miejskie z kompozytu drewna

Dlaczego opłaca się wykorzystać kompozyt przy tego typu inwestycjach? Podejmując decyzję o takim wydatku, trzeba wziąć pod uwagę warunki, jakie musi znieść konstrukcja, a także, jakiej konserwacji będzie od nas wymagała.

Profile z kompozytu drewna wykorzystywane przy wspomnianych ławkach nie wymagają konserwacji, poza standardowym myciem. Co oznacza, że nie muszą co sezon być szlifowane i olejowane. A to nie lada wyzwanie w całym amfiteatrze czy całym mieście!

Ponadto kompozyt drewna jest mocnym materiałem, odpornym na wodę, co czyni go idealnym wyborem do konstrukcji w przestrzeniach publicznych.