KONTENERY transportowe i ich współczesne przeznaczenie

Recykling to hasło w ostatnich czasach bardzo popularne i modne. Od lat słyszymy, że powinniśmy segregować śmieci ze względów ochrony środowiska, która ma na celu zmniejszenie ilości odpadów i zużycia surowców naturalnych, przy jednoczesnym maksymalnym ograniczeniu nakładów na ich ponowne przetworzenie. Do recyklingu nadaje się wszystko, z czego można odzyskać materiały i surowce, a przede wszystkim: papier, szkło, metale, tworzywa sztuczne (plastik), ubrania, elektrosprzęt, itp.

Przykładów różnych realizacji z takich odzyskanych lub przetworzonych odpadów możemy w internecie znaleźć wiele. Do najsłynniejszych na całym świecie należą domy zbudowane z plastikowych butelek czy te z kontenerów transportowych. Alternatywne sposoby wykorzystania tych drugich odpadów są coraz bardziej zauważalne w naszym codziennym otoczeniu. Adaptuje się je do celów magazynowych lub jako zaplecza biurowe czy socjalne, jako kawiarnie czy kluby. Z rozwiązań takich korzystają coraz częściej przedsiębiorcy z branży budowlanej, czy też organizatorzy imprez masowych. Ostatnio po takie kontenery sięgają też osoby prywatne. Zastosowanie tego mobilnego magazynu staje się coraz bardziej oryginalne i świadome, a dzięki prostej formie można je idealnie wkomponować w otoczenie z pomocą takich materiałów jak deski kompozytowe.

Zdjęcia: https://pl.pinterest.com/poldeck/kontenery/
Zdjęcia: https://pl.pinterest.com/poldeck/kontenery/

To materiał bardzo wytrzymały i odporny na gnicie, pleśń i szkodniki oraz można go poddać procesowi recyklingu. Z takiej deski można wykonać wiele ciekawych i przemyślanych aranżacji. Nie tylko idealnie nadaje się ona na podłoże, elewację ale sprawdza się też jako materiał na ogrodzenie. Cechuję ją wysoka odporność powierzchni na warunki zewnętrzne i zużycie, solidne i estetyczne wykończenie oraz łatwość utrzymania w czystości. Te i inne zalety deski sprawiają, że coraz chętniej sięgamy po nią do wykończenia lub modernizacji naszego ogrodu czy domu. Nie dziwi mnie też fakt, że pomysłów na wykorzystanie desek tarasowych i starych kontenerów nie brakuje. Warto zauważyć, że wykorzystanie kontenerów, jako łatwych do zagospodarowania modułów, staje się coraz bardziej popularne na całym świecie. System modułowy umożliwia szybkie wzniesienie konstrukcji przy relatywnie niskich kosztach inwestycyjnych.

Trzeba przyznać, że wygląda to bardzo ciekawie i estetycznie. Jest to też rozwiązanie bardzo oryginalne i na pewno wpływa na jakość estetyczną całego otoczenia.

Bardzo dobre parametry techniczne takich desek elewacyjnych i tarasowych są gwarancją tego, że wykonane z nich jakiekolwiek kompozycje czy tarasy będą służy nam przez długie lata.

Warto zaznaczyć,że deski tarasowe kompozytowe są ciepłe w dotyku i pomimo braku naturalnych słojów, ich wygląd bardzo przypomina naturalne drewna, a to tego zapewnia estetyczne i spójne wykończenie z kontenerem, bez ryzyka natknięcia na drzazgi czy gwoździe.

Wiadomo cała reszta i jego funkcjonalne zaaranżowanie zależy już od naszego pomysłu czy grubości portfela, ale patrząc na niektóre realizacje to zapiera nam dech w piersiach. Często bardzo trudno uwierzyć, że ta skrzynia z metalu kiedyś pływała na statku po wodach oceanów.