ELEWACJA Z DESEK KOMPOZYTOWYCH

Deski kompozytowe są ciekawą alternatywą dla tych, którzy nie chcą zakładać całkowicie sztucznego sidingu PCV i nie chcą też desek ze względu np. na wrażliwość na warunki atmosferyczne.

W związku z tym, że deska kompozytowa to mieszanka wielu związków w tym również mieszanka włókna drewnianego lub mączki drzewnej, deska kompozytowa nie jest całkowicie sztucznym tworem. Dzięki swojemu wyglądowi, strukturze czy cechom fizycznym jest podobna do naturalnej deski. Wyróżnia ją jednak:

  •   odporność na warunki atmosferyczne,
  •  fakt, że nie wymaga odnawiania i malowania,
  • nie zawiera sęków,
  • ma jednolity kolor,
  • szybko i wygodnie się je układa.

Jeśli chcecie aby tradycyjna elewacja nie była w pełni zakryta, bez problemu można ją oczywiście połączyć z  deską kompozytową. Niezwykle efektownie kompozyt będzie się prezentował np. we wnękach lob dookoła okien czy wzdłuż drzwi.  Deskę kompozytową można także z powodzeniem łączyć z cegiełkami klinkierytowymi lub każdymi innymi płytkami stosowanymi na zewnątrz. Takie połączenie doda naszemu domowi np. elegancji a także oryginalności i nowoczesności.

Pamiętajmy, że pomysłowa elewacja budynku stanie się jego wizytówką. Zastosowanie deski kompozytowej jest wyjściem doskonałym dla osób posiadających domy z lat osiemdziesiątych – typową bryłę podobną do wszystkich innych. Możemy za pomocą kompozytu stworzyć nowy atrakcyjny design starego domu.

Jeśli zastanawiacie się nad zmiana elewacji lub elewacją dla nowego domu, zamówcie koniecznie próbki deski elewacyjnej http://wpckompozyt.pl/blog/zamow-probki-desek-kompozytowych-poldeck-wpc/ zapoznajcie się także z cennikiem http://wpckompozyt.pl/blog/deski-kompozytowe-ceny-cennik-mini/