Drewniane ogrodzenie w nowoczesnym wydaniu

Kompozyty z drewna ostatnio coraz częściej są używane właśnie do różnego rodzaju wykończę lub dodatku w mieszkaniach. Może ono zastąpić drewno, a jednak wymaga znacznie mniej konserwacji. Warto zwrócić uwagę, że kompozyty drewniane w obecnej chwili są coraz bardziej popularne. Jeszcze do niedawna były one używane głównie do budowy pomostów, obrzeży basenów oraz tarasów. Dzisiaj ich zastosowanie jest znacznie większe. Są one używane do tworzenia ogrodzeń, a także jako panele w postaci paneli kompozytowych, które bez problemu można kłaść w każdym pomieszczeniu. Dla fanów drewna kompozyty drewniane są świetnym rozwiązaniem, ponieważ kompozyty drewniane wyglądem maja przypominać naturalne drewno.

System ogrodzeń kompozytowych jest świetną alternatywą dla tradycyjnych ogrodzeń drewnianych lub stalowych. W dodatku jest to na tyle neutralny materiał, że wpasuje się on w każdy styl architektoniczny.

Czym są kompozyty?

Kompozyt to nic innego jak mieszanka mączki drzewnej i PVC. Takie połączenie daje wyjątkową wytrzymałość ogrodzenia, a także odporność na różne przebarwienia. Jest to bardzo ważny element, ponieważ często materiał narażony na duże ilości światła słonecznego jest narażony na uszkodzenia oraz wyblaknięcie. Płoty, które są malowane zwykłymi farbami trzeba często pokrywać kolejnymi warstwami, by kolor był wciąż żywy. Tutaj się tego problemu pozbywamy i kolor wytrzymuje bardzo długo. Dodatkowo materiał jest na tyle solidny, że ogrodzenia wykonane z kompozytu nie wypaczają się i są znacznie bardziej odporne na warunki atmosferyczne niż lite drewno. Tym samym ochronne środki możemy stosować rzadziej. Z racji tego, że kompozyty występują w bardzo różnych gamach kolorystycznych pozostawia to duże pole do popisu i właściwie każdy może znaleźć kolor, który będzie odpowiadał jemu, a jednocześnie pasował do ogrodzenia. Materiały, z których są tworzone kompozyty są bardzo bezpieczne w użytkowaniu. Są także polecane dla alergików,
ponieważ nie wywołuje alergii. Istotne jest to, że jest pozbawiony ołowiu, który właśnie bardzo często jest przyczyną reakcji alergicznych.

Charakterystyka deski kompozytowej używanej w ogrodzeniach

  • Trwała i odporna na działanie trudnych warunków atmosferycznych
  • Odporna na działanie promienie UV
  • Odporna na działanie niesprzyjających czynników
  • Nie ma potrzeby malowania
  • Prosta w czyszczeniu
  • Dostępna jest w wielu kolorach

W ofertach można znaleźć nie tylko interesujące nas profile kompozytowe, ale także gotowe już moduły do budowania ogrodzeń sztachetowych lub panelowych, zarówno pełnych, jak i ażurowych. Bardzo istotne jest to, że ogrodzenia kompozytowe często przez lata są w idealnym stanie i tym samym problem wytyczania granicy posiadłości jest rozwiązany i nie spędza snu z naszych powiek. Dodatkowo najczęściej wszystkie elementy konstrukcyjne są tak przygotowane, że bardzo łatwo można je zamontować nawet samemu na każdym rodzaju podłoża.

Na pewno jest to ciekawa alternatywa dla nowoczesnego domu i ogrodu. Kompozyty drewniane nadają odpowiedniego charakteru, a jednocześnie są niezobowiązujące. Nadają się dla osób, które mają mało czasu na dodatkowe prace przy domu, bo nie wymagają szczególnej pielęgnacji, a ładnie wyglądają bardzo długo. Odpowiednio dobrana furtka do ogrodzenia jest dodatkowym elementem, który dodaje elegancji. Ogrodzenia z kompozytu drewna są idealne dla ludzi lubiących innowacyjne rozwiązania.

plot
Ogrodzenia kompozytowe Poldeck WPC