DESKA KOMPOZYTOWA NA POMOŚCIE

Czasy gdy spacer boso po pomoście był zagrożony licznymi wiórami powinny odejść w zapomnienie. Ile razy biegnąc po pomoście w celu skoczenia do wody, wyciągaliście wióry ze stóp? No właśnie każdy kto oddawał się letnim szaleństwom zna temat. Na szczęście dziś mamy do dyspozycji deskę kompozytową. Jest to materiał szczególny ze względu na swoje właściwości.

Kompozyt jest tworzywem powstałym ze składników odpornych na pleśń, grzybicę czy wilgoć. Usytuowanie go nad wodą nie grozi zgniciem materiału. Dzięki swoim właściwościom czy latem czy zimą będzie wyglądał jednakowo. Wśród innych jego zalet należy wymienić regularny kształt, ryflowanie, dzięki któremu się na nim nie poślizgniemy czy brak zadziorów. Wokół pomostu z kompozytu mogą być wykonane także balustrady, są stabilne i bezpieczne dla użytkowników, nie ma obawy, że spleśnieją czy zgniją pod wpływem wilgoci.

 

W mojej gminie na plaży jest nie tylko ogromny pomost z kompozytu, jest również domek ratowników, którego elewacja została pokryta właśnie deskami kompozytowymi. Idąc dookoła jeziora, znajdziemy także kompozytowe pomosty dla rybaków. Całość w otoczeniu lasu wygląda nie tylko ładnie ale przede wszystkim pomimo kilku sezonów nadal wygląda jak na początku użytkowania.

Pomost z kompozytu to nie tylko doskonały pomysł w przydomowych zbiornikach wodnych, to także ciekawa alternatywa dla kąpielisk publicznych.

www.wpckompozyt.pl